Prosinec 2007

splav

29. prosince 2007 v 11:54 | Chobotnice
Mám tu taky furt ještě na skladě k prodeji jeden splav (nikoli šrámkův) metr dlouhý, účinný, na pohodovou práci.
A taky je furt na skladě pánev ŠUPINA.

No toto?

29. prosince 2007 v 9:22 | Chobotnice |  vercajk
Už jste viděli růžovou rejžovací pánev? No nejni to úchylný?

hra

24. prosince 2007 v 8:41 | Chobotnice
Na http://www.e-games.cz/hra.asp?soubor=zlatokop%2Eswf&nazev=Zlatokop je hra se zlatokopem. Akorátže won nerejžuje. No, nic moc, škoda u toho vykysat...

Zlaté hory, Štěchovice a jiné

24. prosince 2007 v 0:44 | Chobotnice |  odkazy na zajímavé články o zlatě na netu
Zajímavé povídání o historii dolování v okolí Štěchovic je na http://www.montanya.org/AKCE/STECHOVICE/ZLATO/ZLATO.htm.
O historii dolování ve Zlatých Horách je na http://www.montanya.org/AKCE/GOLD/HISTOR/HISTORIE.htm
A další zajímavé články na http://www.montanya.org

různé patentní věcičky

23. prosince 2007 v 23:11 | Chobotnice |  vercajk
Už jste někdo přemejšlel vyrobit, koupit, zbastlit, vyzkoušet todle? V podstatě je to lavórek s trubkou od hadice a vyvýšenou výpustí uprostřed. Američani to s oblibou používaj na čištění šlichů s jemnym zlatem.
Nebo co třeba tenhle podivnej splav?

zlatokopovy noty

23. prosince 2007 v 22:40 | Chobotnice
No a když nejni po ruce ten mladej, HiFi, zlatokop šáhne po svý vodřený kytáře a panšto si zhusta nic nepamatuje, tak potřebuje ňáký řácký noty. Takže sem patřej psát noty s akordama zlatokopeckejch songů, nebo třeba odkazy, kde se daj najít.

zlatokopova muzika

23. prosince 2007 v 22:37 | Chobotnice
Zlatokopové maj většinou kladnej vztah k muzice, třeba k tý, co je na kazetě Zlatá horečka, co jich má Klub ještě asi tisíc. Ale snad víte i o jinejch albech, kapelách, nebo MP3 ke stažení s vazbou na zlatokopeckou tématiku.

Burkina Faso

23. prosince 2007 v 21:54 | Chobotnice |  odkazy na zajímavé články o zlatě na netu
Dost zajímavý je třeba psaní o zlatě v Burkina Faso. Je to dost pro nás, dyť tam v současnosti existujou regulérní zlatý horečky se všim všudy. Taky tam působěj nezanedbatelnou rolí český geologové. A o tom je jeden z článků na http://www.infoservis.net/art.php?id=1069233859 .

nová pánev

23. prosince 2007 v 21:36 | Chobotnice
V současný době pracuju na kopytu na plastový pánve, průměr 18 cm. Chtěl bych mít prototypy na Klínec, na přituhlo už by mohla bejt první série výrobků. Je to číňan na jedný straně s drážkama. Dobrý na domácí dočišťování šlichu v lavórku, což je i s malou plechovou problém. Měl bych to foukat z černýho plastu, můžou bejt dvě provedení, z tlustšího do terénu a tenší na doma.
Když bude zájem, daj se udělat i jiný tvary. Časem bych chtěl udělat zařízení na lisování pánví aspoň do průměru 40 cm.

lotok

23. prosince 2007 v 21:17 | Chobotnice |  vercajk
V sekci galerie - vercajk - lotok jsou fotky lotoků. Já jsem dva vyrobil a měl, máte s nima někdo zkušenosti, nebo nějakej názor? Pokud vim, Dochtor vlastní slavnej lotok z povodí řeky Fraser...

osobní zlatokopecké vzkazy

23. prosince 2007 v 21:06 | Chobotnice
Sem se píšou věci, jako třeba: Veselý vánoce, novej rok a takovýty všechny kecy přeje Chobotnice.

zlaté links

23. prosince 2007 v 19:45 | Chobotnica
Je po světě ohromná spousta stránek, který maj hodně společnýho se zlatem...

odkazy na zajímavé články o zlatě na netu

23. prosince 2007 v 19:42 | Chobotnice
Odkazy na zajímavé články o zlatě na netu. Nejen na www.zlatokop.cz/ckz je zajímavý praní o zlatě, ale je dost dobrejch, hlavně cestopisnejch věcí i jinde.

ze života zlatokopa

23. prosince 2007 v 19:39 | Chobotnice |  ze života zlatokopa
Když se sejde pár zlatokopů a začnou tlachat, jsou k slyšení fantastický historky. Bylo by škoda, aby jsme je jednou pod vlivem bowle zapomněli. A stačej třeba jen vtipný hlášky, který občas okolo zlata zazněj.

Kolonka přání a stížností

23. prosince 2007 v 19:35 | Chobotnice
Dyš se něco někomu nebude zdát, nebo bude mít dojem, že by se tu dalo něco přidat, vylepšit a pod., ať to napíše sem.

akce - ohlédnutí

23. prosince 2007 v 19:31 | Chobotnice
Hodnocení akcí, určení vyníků, poučení se z chyb, vypíchnutí pozitivních momentů. (byly-li)

Akce - plánované

23. prosince 2007 v 19:29 | Chobotnice
Nápady na akce, kam jet, co by chtěl někdo třeba zorganizovat, hledání společníků na výpravu, vymejšlení taktiky na výhru MS.

Zlato-lokality a jiné

23. prosince 2007 v 19:26 | Chobotnice |  zlato
Ahoj,
Tak bych řek, že nazrál čas zahájit letošní ročník soutěže vo nejprofláknutější lokalitu. Svýho času držely prim Žichovice, uvidíme, jak se to vyvine dál. Je jaro, v lese to voní, cena zlata stoupá, tak vzhůru do terénu!
Upozornění - dál v textu se vyskytujou tydle silnější výrazy: bobky, kurňa.
Poprvý sem tam rejžoval v roce 1999, ale v dešti, chvilku a bez ňákýho vohromujícího vejsledku. Další pokusy následovaly v dalších letech a to už bylo mnohem lepčí. Ukázalo se, že zlata je tam tolik, že dyš se vyloupne šutr z bedrocku, tak sou pod nim vidět zlatinky.{teda za predpokladu, že proti proudu nikdo nekalí(vodu)} Krásný prostředí nás inspirovalo k legendárnímu prvnímu ročníku Přituhla s dvacetistupňovym mrazem, řezánim chleba pilou atd. Reportáž je na: http://www.zlatokop.cz/ckz/2004/Dunovsky/report.htm Ukázky zlata odtud byly vystavený rok v novoknínskym muzeu. Jeden kousek, kterej vyrejžoval Possum, je v tý nový barevný verzi novoknínskýho zlatýho průvodce na první straně barevný přílohy vlevo dóle. Bedrocky jako sviňa vydaly za posledních pár let už desítky gramů zlata, mimo jiný s Malou Chobotnicí máme votamtuď snubní prstýnky, teda vyrejžovali sme si tam na ně. Dyš se tam padne na dobrej flák bedrocku, tak tam nejni problém udělat tam růčo s malym splavem, nebo na pánvi gram za den, aniž by si natrhnul triko. Pro ty, co maj u mne v objednaný pumpy mám špatnou zprávu - pumpu to tam chce a já nemám na výrobu furt čas. Zatím to tam nebylo moc frekventovaný, uvidíme, jak to bude teď, notabéne dyš je jeden srcař šofér a nemá bobky jezdit i dnes do lesa, tak se dá po džípový stezce doskákat prakticky až na flek. Jinak se káry nechávaj dóle pod lesem a vercajk se muzí dřít na hrbu do krpálu. Akorát to chce, aby bylo trochu vlhčejší počasí, třeba jako je teď, anštok v létě to tam prakticky vysychá. Doporučený vybavení - pánev, rači víc velikostí kvůli málo vodě, sejtovací souprava, krumpáč, nebo pajsr, pumpa 50, nebo 70, malej splav, nebo gumový koberečky. Jo a eště různý šťouradla a lopatičky do bedrocku.
No a gde to teda, kurňa, je? No je to mezi Lečicí a Knínem, vo jeden přítok vejš nad Krámskym potokem. Je to malej pravostrannej přítok Kocáby a dá se tam dojet z Lečice proti proudu, dyš se vodbočí ve vsi místo nahoru doleva na Krámy dólu rovně. Jinakřečeno je to první pravostranej přítok vod Knína dólu. Na mapách s menšim rozlišenim vůbec ten potůček nejni vyznačenej, je tam jen vlnka na vrstevnicích a zelenej flek lesa. Vono ústí do Hadí řeky nejni moc patrný, tam už to teče dost průsakem, ale zkrátka nesmí se přejet až přes brod přes K. Ty správný klejmy začínaj až ňákejch 300m nad Kocábou.
Taky se můžete klíďo pochlubit, co, kdo a kolik našel, ať je trochu přehled… J Když tam bude chtít někdo fláknout fotky svejch úžasnejch nálezů, tak stačí mi je poslat. (ty fotky.) J
Na vobrázkách sou fotky potůčku a taky smeťáku nad pramenama. Doporučuju s sebou taky pitnou vodu.
5. 4. jsem doplnil další 3 fotky od autora, který je na lokalitě pečený, vařený. (alespoň máme pěkné fotky) Je tam 4mm zlatinka na kameni vyloupnutém z bedrocku, nejmenovaní zlatokopové na fleku, kde jsme s Malou Chobotnicí rejžovali na prstýnky a umělecký foto kytiček z údolí U zelenáče.

Vercajk

23. prosince 2007 v 19:23 | Chobotnice
Tak tady by mělo probíhat něco jako burza vercajku, různý nápady na nový pánve, poptávky, rady atd.