Leden 2008

|Lepší hra se zlatokopem

25. ledna 2008 v 11:15 | Chobotnice
Další, už trochu složitější, náročnější zlatokopecká hra je ke stažení na
http://www.stahuj.centrum.cz/hry_a_zabava/adventury_a_rpg/lost-dutchman-mine-3d/download/?g[hledano]=
Celý se to zdá bejt posazený v 3D simulaci divokýho západu.

Přituhlo 2008

24. ledna 2008 v 20:10 | Chobotnice |  akce - ohlédnutí
Ahoj, sem můžete psát různý hodnocení k akci Když konečně přituhlo 2008. Nadepsal jsem tenhle článek radši s předstihem, aby se pak nezmatkovalo jako posledně, když se někdo dostane k netu dřív, než já... Takže předem píšu, že doufám, že se vám na akci i přes hrozné podmínky líbilo a až se z toho otřepeme, tak že se za rok sejdem zase na nějakym jinym potoce.
Neděle večer, dávám sem nějaký fotky, který se nevešly do reportáže pro www.zlatokop.cz/ckz.
Přepis hovoru mezi Předsedou a Mírou, který přinesl v pěkné hliněné butelce medovinu vlastní výroby: ,, Teda vocet na kempu, to sem ještě nikdy nepil." ,,Běž do prdele, už ti nic nedám" ,,Jíst tlačnku s cibulí a medovinou by byla dobrá kombinace..." Jenda:,,Je to dobrý, ale je to trochu přikyslý." Pro mírův výrobek byl zjištěn vědecký název - octan medovnatý..
Teda, diktafon, to je věc...
Během akce proběhla vložená soutěž - První Mistrovství světa v tuzemskym rumu. Odborná prota dvoukolově určila nejlepší rum ze všech dodaných vzorků. Co o soutěži řekl Předseda?: ,,Rum, s názvem Beethoven, který vyhrál soutěž je velmi lahodné chuti, což ho samozřejmě povyšuje, ale jelikož má jen 35% alkoholu, tak bych ho zařadil spíš do kategorie džusů..."
Majka měla premiéru se spaním venku na zimních akcích. Gratulujeme. Z přiloženého obrázku je patrný náznak toho, jak jsme tam strádali. Majka:,,To vepřový v kombinaci se šampaňskym neni dobrý..." Zdeněk:,,Kdo ti nutí to vepřový?"
.
Tajné foto z nového filmu, kde Jean - Paul Belmondo ztělesnil roli drsného zlatokopa Mika, který se po svém vyrovná s drsnou přírodou na zlatých nalezištích, i s bandou lumpů, kteří se rozhodli nepoctivě rýžovat zlato z kapes jeho a kamarádů.
No tak teda né, je to Láďa zajíček ve své jamce, kterou vykutal s vidinou, že nejvíc zlata je ve dvou metrech. Aktuální hloubku jámy můžete porovnat s jeho tělesnou výškou bezmála metr devadesát.
.
Pepa se rozhodl, že prozkoumá, co ti staříci kutali a provedl sondu, ze které získal jílopísek šedé, někdy mírně rezavé barvy. Z některých pánví bylo víc zlata, než mnozí vyrýžovali za celou sobotu při soutěži. To znamená až 35 zlatinek viditelných zdravým odborným okem.
.
Láďa se nenechal zahanbit a ve staré pince vykopal něco, co se nejvíc podobalo dolu na kaolín.Tady si zrovna nese bleptanec. Dalo by se z toho ledacos uplácat. Znalci tvrdili, že by to určitě bylo dobrý na vymazávání kamen. Fakt se to podobalo rozdělaný šamotový hmotě.
.
Ovšem při rýžování tohoto materiálu potůček mírně změnil barvu. Pokud by někdo plaval pod vodou proti proudu, musel by si poslepu napsat vodovzdornou tužkou do vodovzdornýho deníčku: Viditelnost 0, občas narážím na nohy a rýžovací pánve.
Nový hlášky z Přituhla přibyly do sekce Ze života zlatokopa.
.
.
.
otevři si tento článek, je tam anketa...

Klínec.2008

14. ledna 2008 v 12:05 | Chobotnice |  akce - ohlédnutí
Tak. nový článek k hodnocení čerstvého Klínce. Krte, wo wíkendu ti snad něco pošlu. Pracuju na reportáži.