Únor 2008

Putovní otevírání klejmů Putim

23. února 2008 v 22:29 | Chobotnice
25.-27.4.2008 se má konat podle dostupných informací putovní otevírání klejmů v Putimi. Na této akci má prý také dojít k aktu zvolení nového Předsedy, ačkoliv ten "starý" ještě není předsedováním prošoupaný skrz. Poučeni z událostí poslední doby bychom měli zavčas začít s debatou, zda volit Předsedu tajnou, či veřejnou volbou, aby nám na to vůbec ten sobotní večer, nebo celý víkend stačil...
Wono dva dny může bejt sakra krátká doba na to dohodnout se...
Otevři si článek, je tam anketa...
Na závěr článku vkopírovávám text skvělé písně od skupiny Krausberry:
         Na Hrad 
  G         Eb 
1.    Já bych chtěl bejt zvolenej
   F      C 
 prezidentem země
   G        Eb
 nebyl bych nikdy zhulenej
   F        C
 a choval bych se jemně.
 2.   Byl bysem vždycky střízlivej
     a neved blbý keci
     a jestli si mě zvolíte,
     stanou se velký věci.
           G         Bb
 Ref:   Nebudu pít, nebudu lhát
           C      G
   budu jen číst a hodně psát.
    Budu mít rád babky, dědky, 
    kluky, holky, strejce, tetky.
     Nebudu krást, nebudu zlej,
     budu čestnej a spravedlivej. 
     Všechno všem dám, co budou chtít, 
    budete mít se tisíckrát líp.
 /opakovat sloky/ 

BRUTALICA

10. února 2008 v 20:11 | Chobotnice |  >BRUTALICA<
Tak tohle je the very best stránka pro fanoušky skupiny Brutalica. Ohlasy na koncerty, podněty, dotazy, tisíce děkovných dopisů a podobně. Otevři si článek, je tam i anketa!
Skupina Brutalica, dnes již nehasnoucí živoucí legenda světového tramppunku, vznikla, tuším, v srpnu 2006 v Kestřanech a hned odehrála první slavný koncert. Další koncerty následovaly na Klínci a na Přituhlu v lednu 2007, přelomový koncert nekompletní kapely bez basáka, ale zato s mnoha hosty v Lahvárně, ojedinělý koncert za bílého dne v srpnu2007 v Kestřanech. Koncert na Klínci 2008. Koncert na Přituhlu 2008 musel být k velké lítosti fanoušků odvolán, neboť Krtek, přeživ ve zdraví peklo Klínce, šel v pondělí do háku, hodil záda a ty záda si rozhodil. V noci z 8. na 9. březence byl spáchán několikahodinový koncert v Lahvárně u příležitosti půlročního výročí krtkova manželství. Byla zde složena nová sloka k stále oblíbenější písni Úlánbátár. Nadšené publikum si vyžádalo bleskové uspořádání tiskovky o naší kapele. Pokud by někdo chtěl koncert Brutalicy na svých narozeninách v Hiltonu, tak má smůlu, protože jsme již obdrželi objednávku na angažmá na koncert na čarodejnicích v Ouběnicích.
SESTAVA: Sestava Brutalicy se již po léta nemění, na rozdíl od např Black sabbath a vyniká i nízkou mortalitou, oproti třeba Nirvaně, nebo Led zeppelin. Což ukazuje na znamenitou tělesnou konstrukci členů kapely, které neskolila ani dlouhodobá a opakovaná konzumace silných modelů bowle, která zhusta rotuje okolo vystoupení kapely.
Takže sólová flaška, perkuse a zpěv: Krtek, basový flašky, perkuse a zpěv: Possum, sólový flašky, perkuse a zpěv: Chobotnice. Dále míváme řadu skvělých hostů, kteří hrají na heligonku, kýbl, žlíce, nebo jiné perkuse.
REPERTOÁR: Hrajeme jednak písně převzaté od skupin Bobři, Lehká noha, KTO, Greenhorns či Kabát. Jmenovitě bych zmínil třeba lidovku Našel to dědeček a hlavně Kalandrovo Tri dni ma naháňali, ktrá tvoří prapůvodní základ a pilíř kapely.
Autorská tvorba je na vzestupu, například instrumentálka In the bloody shadow of the bowle, dětská píseň Úlánbátár, u které lze jen doufat, že příliš nerozvíří mezinárodní vztahy s Mongolskem. A epochální píseň s částečně improvizovaným textem V hospodě U Šmídů.
NÁSTROJE: Hlavní a nejdůležitěší hudební nástroje jsou pro nás flašky. Mají sice omezený tónový rozsah, ale my se přes to tramppunkově přeneseme. Používáme zejména flašky od piva, ale i od vína, rumu a jiných likérů. Flašky jsou naladěné jednak už z výroby svým objemem a před produkcí jsou dolďovány podle potřeby, což samo o sobě je někdy dost náročná operace. No a pak perkuse - dlabaný tamtam, chřesticí vajíčko, flašky v kombinaci s klacíkem-paličkou a někdy i klenot našeho vybavení: soupravu činelů z rýžovacích pánví, nasazených na lopatky zabodlé do země. Tato souprava nejde používat v období, kdy je země zmrzlá... Při interpretaci písní převzatých používáme i tradiční nástroje, jako třeba kytáru.