Putim 2008

25. dubna 2008 v 22:13 | Chobotnice |  akce - ohlédnutí
Ahoj, tak místo reportáže můj úvodní předsednický proslov:
.
MÝM ZLATOKOPŮM!
Tak to vidíte ani jsme se nenadáli a je tu nový předseda. Snad už jsem to stihnul rozdýchat… Mám za sebou první dny v úřadu, zjistil jsem vzápětí po volbě, že i předseda musí nadále třeba chodit na záchod, J a dokonce i do práce (!!!). L
Pokud moje paměť sahá, (tento údaj u mne kolísá zhruba mezi třiceti lety a nulou) jsem nejmladším předsedou v úřadě. Co to znamená? Třeba dobrou zprávu, že se klub regeneruje a má i dost členů, kteří jsou i mladší, než existence klubu.
Na valné hromadě zazněly různé cíle a mety, třeba ohledně stavu našeho účtu. To je jistě dobré, je to potřeba a částka okolo čtvrt milionu na účtě nám dává například záruku, že i bez pomoci zvenčí dokážeme uspořádat mistrovství, nebo alespoň krýt náklady s ním spojené, než nám je naši nespočetní sponzoři uhradí. Ale náš Klub je již ve svém statutu neziskovou organizací a ani není účelem hromadit závratné sumy… Ten pravý program nevidím v nějakých vysokých cílech (nejzávaznější a nejnáročnější z cílů je jednou za pár let uspořádat mistrovství republiky), ale v cestě k nim a v jejich prožívání. To ovšem neubírá zodpovědnosti za tuto činnost. Kdyby někdo nějaká zjednaná firma uspořádala na klíč mistrovství v rýžování, byla by to pro nás asi akce dost sterilní, bez šťávy a osobního kouzla. Pokud má každý z nás možnost vtisknout takové akci podle možností něco ze svého, je to zcela o něčem jiném. Tak, jako nejsme, zejména v v podmínkách našich současných nalezišť, zlatokopy, abychom si ve svých sejfech nahromadili co největší hromady zlata, jde spíš o prožití cesty od hledání lokality, přípravy, rýžování až po finální špetku zlata, více suvenýr, než hmotné bohatství. Dnes není problémem koupit si zlato ve formě přírodních nuggetů z celého světa, nebo ve formě cihel od gramu výše, ale narýžovat si trosku zlata vlastními rukama. Řečeno moderním jazykem jde o jakousi "zlatokopeckou virtuální realitu".
Jednou, na valné hromadě jednoho evropského zlatokopeckého klubu, když se jednalo o výši členských příspěvků, se pochybovačně zeptal tamní člen: "A co mi vlastně takové členství přináší? Co mi to dá?" Co si my můžeme odpovědět na tyto otázky? Vezmu to podle sebe: členství v Klubu mi dává možnost "být aktivně u toho", pocit sounáležitosti a sdílení s podobně postiženými kolegy. V USA se členství v prestižních zlatokopeckých klubech, hlavně to s nízkým pořadovým číslem, prodává, či draží za nemalé peníze. Být členem jednoho z ze zakládajících klubů WGA mi přijde být slušně prestižní… Dále je tu možnost půjčování a používání klubového náčiní, které pro jednotlivce může být nedostupné cenou i obtížně skladovatelné. Doufám, že pro členy ČKZ bude účast v Klubu i nadále dost atraktivní, že přitáhne i další lidi s podobným zájmem a že budeme klubem všestranně aktivních zlatokopů.
Události poslední valné hromady mi dávají možnost účastnit se zlatokopeckého klubového života s větší vahou a zodpovědností. Doufám, že jednou se budu moci ohlédnout na svou práci vykonanou v Klubu s uspokojením, které, jak doufám, se mnou budete sdílet.
Chtěl bych poděkovat všem, kteří mne zvolili, či spíše říci, že si velice vážím jejich důvěry ve mne. Vážím si i toho jednoho vzácného hlasu proti, alespoň nebyla volba jednobarevná. Chtěl bych poděkovat i nově zvolenému výboru a revizní komisi, že se obětavě nechali zvolit. Děkuji i Dáše Kapkové a Dáše Chloubové za jejich dosavadní práci pro klub. Děkuji Plzeňské sekci za slib upořádání příštího otevírání klajmů.
.
Doufám, že jsem si moc necintal na pentli...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zdeněk medek zdeněk medek | E-mail | 28. dubna 2008 v 11:34 | Reagovat

Já jsem s průběhem akce spokojen.

2 Krtek Krtek | E-mail | 28. dubna 2008 v 16:58 | Reagovat

Akce výborná, nálada výborná, kuchyně výborná. Co dodat? Už se těším na další.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama