Mistrovství republik 2008

14. července 2008 v 0:35 | Chobotnice |  akce - ohlédnutí
Ahoj, tak s mírnym spožděnim zkusim udělat reportáž ze Slovenska.
V kempu v Džurkovci jsme se scházeli postupně, první předvoj tvořili Medkovi a další, kteří okusili krásy turistiky po Slovenském ráji. Poslední účastníci přijížděli až pozdě večer v pátek, podle toho, jak se uvolnili ze zácpy v Žilině. Náš zadní voj BMGT dorazil ve čtvrtek po poledni, ještě jsme stihli spodní část Prielomu Hornádu. Tomsovi si přivezli obrovský stan, ale jeho stavění připomínalo nafukování balónu a taky trochu vtip o policajtech a žárovce.
Z Rakouska a Německa přijeli karavanisti, z Polska avizovaný autobus(ale dost malý, něco, jako sprinter) Registrace začala se spožděním, stejně, jako všechno organizované, ale nakonec se dostalo na všechny. Po přípravném večírku následovalo kalné ráno a střídavě mrholivý den. Začala vyřazovací kola a vypadlo první množství našich, včetně mne. (Ostuda - jediný z rodiny včetně čekatelů, kdo se nedostal do finále) Relativně úspěšné byly naše holky, které prošly do finále skoro všechny.
Malá Léňa už od čtvrtka trénovala s pánvičkou.
Na tábořisti bydleli už před námi sysli. Prý jsou v nějaké červené knize, ale tady jich bylo dost.
Faust prý vyletěl stropem, ale tenhle Faust si spíš zvykal u hranice na osud Mistra Jana z Husi.
Malá Léňa se těsně dostala do finále dětí a evidentně v pohodě se chystala na finále.
Jako nejmladší účastník si vedla celkem zdatně, jen občas jsem ji musel povzbuzovat voláním "cáky, cáky!". Pěkně odplavovala písek přes drážky nejmenší pánvičky z rodinné dílny.
Před vybíráním zlata je potřeba pořádně ocumlat prst... Naše šampionka měla spoustu spontáních fanoušků. Až ji občas vyrušovalo od rýžování, jak pózovala fotografům a házela úsměvy na všechny strany.
Rozhodčí sečetli a dospěli k závěru, který jsme tušili od začátku - LÉŇA JE PRVNÍ!!! (od konce)
Večer byly na pořadě sranda soutěžě. V první uspěl Beer mug goldpanning team na zlatou. Jen narychlo draftovaný Jirka Furst se z toho do nevzpamatoval a i po večerním vyhlášení říkal "já furt nevim, jak jsme se to menovali a v čem jsme to soutěžili". Šlo o klasické rýžování s přesítováním materiálu na čínské pánvi. Jinak klasický dvoučlenný team, jen jeden nasýpal druhému.
Druhá srandadisciplína bylo rýžování v poklici od škody 100, takzvané hundrtky a to komplet jednoruč. Zlatou získal Míra a bronz Majka.
Následoval večírek s živou kapelou a countrybálem, voheň, pívo, zkrátka přehlídka zlatokopeckého folklóru.
V neděli ráno nám v semifinále povypadali skoro všichni naši muži... Ve dvojkách se moc nedařilo... V trojkách už to bylo lepší, Beer mug goldpanning team urval bronz. Reprezentační pětka s názvem ČKZ byla sestavená podle výsledků kol a to ve složení Veronika, Majka, Honza Kavalír, a z KMSZ draftovaní Míra Pícha a Viktor Bohm. Na mne zbylo místo nehrajícího trenéra. Tak tahle pětka vyrýžovala stříbro a byl to pěkný výkon za 10:47. Vyhráli Stopári za 10:36 a to byla jediná družstva, která měla komplet zlato. Ono se při větším zrychlení ztrácelo, písek, který vypadal, jako směs na beton nebyl jednoduchý.
Ženy vyhrála Hildegard Deinhofer z Rakouska, následovala Helenka Režná a Anna Verbichová (Slovensko) Medailistky měly komplet a čas těsně pod dvě minuty. Z našich skončila Marie Baštová 6., Veronika Štědrá 18. a Radomíra Kolísková 20.
V mužích zvítězil Ján Džugan, dále Jan Hrabovský a Ríša Kaňa II. Časy 1:45, 1:59 a 2:14. Čili profícká bedna byla v režii domácích. Naši borci, kteří se dostali do finále se umístili: Jirka Furst 9. a Honza Kavalír 10.
No to už vše končilo, kdo už neodjel, ten se chystal, ale před loučením došlo ještě na místní tradice a vítěz a vítězka skončili v rýžovacích boxech (celí)
Zdeněk Medek může být rád, že máme jiné tradice a vyfotili jsme ho na jaře před nastoupenou jednotkou a neskončil, jako odstoupený prezident SAZ Frankie Verbich...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdeněk Medek Zdeněk Medek | E-mail | 7. srpna 2008 v 13:48 | Reagovat

Opravdu, ale opravdu,  jsem rád, že u nás máme jiné tradice. Zdař Bůh. Zdeněk

2 Zlato Zlato | Web | 17. července 2014 v 23:56 | Reagovat

zaujímavá akcia http://www.najpozicka.com/ako-a-kde-nakupovat-investicne-zlato/

3 ripely ripely | Web | 20. června 2015 v 11:11 | Reagovat

online pujcka :-P

4 Mohr Mohr | Web | 8. září 2016 v 6:04 | Reagovat

půjčky holešov 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama